Захист імені та спадщини Реріхів Про ПНУК Укр | Рус

   Колектив громадської організації «Подільський народний університет Культури» (смт Літин, Вінницька обл.) заявляє свій рішучий протест проти введення військ Російської Федерації на територію України. Ми заявляємо протест проти зухвалого загарбання Криму! Ми заявляємо протест проти грубого нехтування норм етики та моралі колишнім керівництвом України та керівництвом Росії. Саме зневага людяності привели до цинічного порушення багатосторонніх та двосторонніх договорів, які гарантували нашій країні захист, територіальну цілісність, недоторканість та непорушність її кордонів. Ми протестуємо проти грубого порушення законів совісті, яку занедбали в атмосфері грубої державної сваволі! Не можна будувати сьогодення вбиваючи, ненавидячи, ігноруючи усі норми міжнародного права - у такого будівництва немає майбутнього. Дисгармонійні вібрації злобних народів можуть викликати до дії найсильніші сили руйнування, що здатні призвести до катастрофи всієї землі!

   Не може бути брехні та розпалювання ворожнечі між народами, не може бути інформаційної війни, якій сприяють сьогодні ті ЗМІ, що працюють в ручному режимі, вражаючи своїм цинізмом та відвертою брехнею.

   ХХІ століття – це час переходу усіх країн світу до інформаційного суспільства, у якому якість людського розвитку, рівень освіченості і культури всього населення набувають вирішального значення. Події в Україні, свідками яких ми стали, яскраво ілюструють той факт, що питання культури - це питання національної безпеки для усіх країн світу! Саме Культура є серцем людського суспільства і основою демократії. Без Культури демократія перетворюється у вседозволеність та свавілля, жертвами яких сьогодні став український і російський народ.

   Тільки братні стосунки, співробітництво та партнерство, взаємодопомога та повага мають бути основою взаємин між народами. Не можна й надалі організовувати життя людей у світі на принципі насилля. Ми маємо мирно будувати життя у вільній від одноосібної тиранії країні, без будь-якого втручання та тиску з боку Росії. Не можна входити у сусідню, братню країну зі зброєю в руках.

   Нас єднає із російським народом нелегка історія та Велика перемога у боротьбі із фашизмом. Наші діди віддавали своє життя не за фальш та брехню, а за святу Правду, яка сьогодні полягає у тому, що ми хочемо жити у мирній країні, наповненій справжніми духовними цінностями. Духовність завжди має національну форму і ні в якій іншій існувати не може. І не потрібно народу України в докір ставити патріотизм та любов до своєї країни, вишукуючи знову «ворогів народу». Розстріляне відродження 20-х, задушене - 60-х, зраджене політиками - на початку другого тисячоліття – це вже відбулось і це не має повторитись! Проте тоталітарний молох знову в дії.

   Нахабство, безцеремонність, жорстокість, вбивства, підкуп, погрози, вседозволеність, яку демонструють на території України російські військові, - це арсенал, яким Президент Росії «захищає» російськомовних громадян у Криму від ефемерної небезпеки в образі неонацистів? І хто вони - весь народ України, який любить свою землю і готовий віддати за неї життя заради гідності та честі?

   Злочинний режим України довів народ до відчаю та протесту. У той час, коли країна бідувала – правляча верхівка потопала у розкоші, імітуючи демократію. Розвивалась політика брехні, байдужість та жорстокість до власного народу. Саме тому не політика, а Культура має домінувати у житті! Нам усім необхідно прагнути і досягти такого морального рівня, який дозволив би цементувати суспільство духом братерства та наявністю етичних основ. Морально-етичне очищення людства це не тільки необхідна внутрішня функція кожної людини, але і найвищий обов’язок збереження і розвитку світового порядку на планеті Земля. І особливо це стосується політичного керівництва країн світу, адже у їх руках наше життя! Братовбивча війна, яку нав’язують Україні правлячі клани – це злочин та прокляття на віки. Не можна допустити тріумфу зла! Україна прагне милосердя та миру. Не вбийте і не зрадьте її!

   Від імені колективу Подільського народного університету Культури:

   Наталія Щепілова — голова Ради Подільського народного університету Культури, член Національної Спілки журналістів України

   Михайло Каменюк - поет, публіцист, драматург, перекладач, громадський діяч, член Національної спілки журналістів України, заступник голови НСПУ, головний редактор літературно-краєзнавчого збірника «Русалка Дністровая»

   Віктор Косаківський - етнолог, археолог, фольклорист, краєзнавець, старший викладач кафедри етнології Інституту історії, етнології та права Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського

   Наталія Шпак-Косаківська - Заслужений майстер народної творчості України

   Валерій Щербань – заступник головного лікаря з питань охрани здоров'я матері та дитини Вінницької центральної районної лікарні

   Лариса Дудник – заступник голови Ради Подільського народного університету Культури

   Людмила Томляк - майстер народно-прикладного мистецтва, дипломант всеукраїнських і міжнародних виставок

   Сергій Дудник – керівник прес-центру Подільського народного університету Культури

   Ольга Солиджук - керівник курсу художнього ткацтва Подільського народного університету Культури, дипломант всеукраїнських та міжнародних виставок

   Людмила Голова – майстер художньої вишивки

   Ніна Римаренко – бібліограф-краєзнавець Літинської районної бібліотеки

   Юрій Четверук – керівник курсу рисунку та живопису Подільського народного університету Культури

   Сергій Щепілов – учитель фізики Громадської загальноосвітньої школи

   Раїса Яськова - майстер художньої вишивки та моделювання одягу Подільського народного університету Культури

   Валентина Квасницька – майстер художньої кераміки

   Ігор Шуберт – композитор, співак, керівник ансамблю пісні «Ладдзвін» Подільського народного університету Культури

   Володимир Гальчак – поет, соліст ансамблю пісні «Ладодзвін»

   Олена Матросова – учасник ансамблю пісні «Ладодзвін»

   Ніна Щепілова - учасник ансамблю пісні «Ладодзвін»

   Тетяна Мельник - учасник ансамблю пісні «Ладодзвін»

   Тамара Строзюк – координатор курсу «Культура побуту», майстер плетення із соломки

   Любов Тишкевич - майстер плетення із соломки

   21 березня 2014 року© 2003 - 2014 Подільський народний університет Культури.
WEB-Master: PodilFolkUnivC@ukr.net