Набат Совісті Захист імені та спадщини Реріхів При ПНУК Експрес інформація


В обороні України

   За майже 20 років нашої громадської культурно-освітньої діяльності у нас було чимало публічних виступів та святкових програм у різних аудиторіях. Але перед пораненими ми ще не виступали. Тому майже усі хвилювались — і дорослі, і діти. Хвилювались, щоб не розтривожити хлопцям рани, а додати оптимізму і віри у те, що справедливість є. Та за неї слід продовжувати боротися і далі. Усім. І впродовж усього життя. Кожному на своєму місці.

   Усі ми їхали у госпіталь з єдиним прагненням подарувати радість, гарний настрій і передати гостинці, зібрані жінками Літина на чолі із Оленою Горобчук. Поїздка відбулася завдяки підтримці голови правління ВАТ “Літинський молокозавод” Олени Гуренко та директора фірми “Біофарм” Віктора Твердого, які забезпечили нас транспортом. Вдячні ми також Руслані Харковенко, голові Громадської ради при Вінницькій обласній раді, яка посприяла тому, аби ми змогли подякувати учасникам війни на сході України, що лікуються у Вінницькому госпіталі. Не залишився байдужим до підготовки програми і колектив Літинської районної бібліотеки.

   Серед наших глядачів у Вінницькому медичному територіальному центрі — госпіталі — люди літнього віку — ветерани армії і зовсім молоді обличчя. Ці обличчя вразили нас своїми поглядами. Очі наповнені болем, тривогою, втратами, горем. Це були очі, нав'язаної Україні війни — підлої, підступної, брехливої, жорстокої до долі молодих і красивих хлопців, які тільки починають жити. Зранені не тільки тілом, але і душею, вони пройшли через вогонь, вибухи, ночі, сповнені тривоги, ранки, що неодмінно розпочинались обстрілами. Не одразу в їх серцях знов засяє сонце. Усім нам потрібно буде докласти великих зусиль, щоб перемогти морок, який уп'явся у їх молоді серця.

   Наша програма мала назву “Дарунок серця”. І ми дарували її щиро, просто із словами великої вдячності за подвиг захисту рідної землі. Допомагала нам у цьому українська народна пісня, яку дарували ансамбль пісні “Ладодзвін”, під керівництвом Ігоря Шуберта, чоловічий квартет “Дзвін” у складі Володимира Гальчака, Сергія Дудника, Ігоря Шуберта, Сергія Щепілова, дует “Розмай” у складі Галини Кузьменко та Ігоря Шуберта, а також дівчата бандуристки Літинської музичної школи Лілія Хамраєва, Світлана Дудник і учасники школи моделей “Оксамит” народного університету — учні 7, 9 класів Літинської ЗОШ №1 та першокласниця Селищенської ЗОШ.

   Щирі оплески та посмішки на обличчях свідчили про те, що зусилля наші не були марними. Сльози на очах у людей як очищення, оновлення і впевненість у тому, що повернення до старого не буде. І війни не буде. Ми будемо утверджувати мир через культуру. Маленька дівчинка Зоряна у сукні “Соняхи”, витканій на старовинному українському верстаті, викликала і усмішку, і радість у наших воїнів. Аплодували їй особливо тепло і щиро. Задля того, аби дитинство було щасливим, хлопці і ризикували своїм життям, ставши в обороні України.

 

 

 

Наталія Щепілова,
Голова Ради
Подільського народного
університету Культури


© 2003 - 2014 Подільський народний університет Культури.
WEB-Master: PodilFolkUnivC@ukr.net