Набат Совісті Захист імені та спадщини Реріхів При ПНУК Експрес інформація


Вінниця святкувала 650 - річний ювілей.

   На день міста Вінниці у сквері Козицького, де було розташоване «Українське містечко» вирувало справжнє свято краси та творчості. Обабіч алей скверу розташувалися виставки майстрів народної творчості Вінниччини. Одну із алей зайняли… літинчани. Напевне ні один район області не брав таку активну участь у святі як земляки із Літинського району. Пантеон видатних особистостей України, вишитих «голкою, ниткою, серцем і душею», представляла Любов Шаламай, родом із села Івчі, за сприяння Музею Михайла Коцюбинського. Із прекрасних портретів, ніби живі, дивилися славні сини та дочки України на святкову Вінницю і надихали усіх, хто зустрічався із ними поглядом. Адже майстриня на своїх чорно-білих портретах використовує до 60 відтінків одного кольору та до 70 кольорів на кольорових портретах! Від того вони оживають і їх погляди дійсно торкаються глибин душі. Біля портрету Михайла Стельмаха не можна було не зупинитись.

   Свято подарувало саме там ще одну зустріч із земляком - Сергієм Гальчаком, заслуженим працівником культури України, доктором історичних наук, завідувачем кафедри журналістики Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, відомим краєзнавцем, який не залишає повз своєї уваги, жодного явища у сфері культури. Саме Сергій Гальчак став упорядником прекрасного фотоальбому, у якому представлені роботи нашої землячки Любові Павлівни Шаламай, що нині проживає у Вінниці, і яка люб’язно передала свій альбом у бібліотеку народного університету.

   Особливо радісною була зустріч із Валерієм Погребняком із міста Бару, який у свій час щиро пройнявшись проблемами народного університету допоміг громадській організації. Літинчани цього ніколи не забудуть, адже його допомога поліпшила якість діяльності народного університету, захистивши від негараздів.

   А поруч розмістила свою виставку та майстер-класи громадська організація «Подільський народний університет Культури», яка здійснює програму «Вінниччина - шлях до Культури. Вирішення проблем героїчного одухотворення суспільства засобами культури», за підтримки Департаменту інформаційної політики та комунікацій із громадськістю обласної держадміністрації. Любов Тишкевич - майстер плетення із соломки та бісеру навчала бажаючих народному ремеслу. Оля Солиджук проводила майстер-клас ткацтва на рамці, Людмила Томляк радувала малечу та дорослих ліпленням із глини, Голова Людмила та Раїса Яськова дивували гостей свята своїми вишитими виробами, знайомили бажаючих із основними техніками вишивки. Біля виставки консультувала вінничан та гостей свята Лариса Дудник, майстер виготовлення ляльки-мотанки. Професійно виконував свою роботу і керівник прес–центру Сергій Дудник, який знайомив усіх присутніх із роботою структурних підрозділів народного університету та здійснюваною програмою.

   Усіх перевершив ансамбль пісні «Ладодзвін» (художній керівник Ігор Шуберт), який не тільки радував гостей своїм співом у сквері, але і відкривав святковий концерт на сцені «Українського містечка». Пісні на слова літинських поетів Михайла Стельмаха, Павла Ткачука, Христофора Замоцного Олі Зайцевої та Ігоря Парфенюка, музику до яких написав літинський композитор та співак Ігор Шуберт,викликали у величезного святкового гурту вінничан шквал аплодисментів, як і красиві українські костюми, виготовлені власноруч майстрами народного університету.

   Яка багата українська земля! Які талановиті люди на ній живуть! Тільки чому ми згадуємо про наших майстрів лише на свято? Чому не цікавимось, як вони живуть у будні. Чи є у них можливість займатись творчістю, чи все необхідне для цього мають, чи не відчувають скути? Адже на свято ми завжди бачимо тільки результат, а якою ціною все це зроблено не знаємо. Майстри, митці люди терплячі, завжди посміхаються, ніколи на долю не нарікають, бо добровільно обрали собі шлях служіння прекрасному. Сила краси та творчості нездоланна, проте і вона потребує захисту та допомоги. Адже тільки завдяки допомозі депутата обласної ради Петра Тихонюка та голови правління ВАТ «Літинський молокозавод» Олени Гуренко, які оперативно надали допомогу транспортом, Подільському народному університету Культури вдалося приїхати на свято.

   Завдяки цій підтримці все відбулось вчасно і якісно. Дякуємо щиро і водієві молокозаводу Віктору Юрцю, який щиро хвилювався за виступ земляків і всіляко допомагав в облаштуванні виставок, відеозйомці та фотографуванні.

    Голова Ради Подільського
народного університету Культури Н.Г. Щепілова

   

    Пісня "Оживає моя Батьківщина" на слова Христофора Замоцного, музика Ігоря Шуберта© 2003 - 2014 Подільський народний університет Культури.
WEB-Master: PodilFolkUnivC@ukr.net