Набат Совісті Захист імені та спадщини Реріхів При ПНУК Експрес інформація


Свято у Микулинцях

   7 липня в селі Микулинці Літинського району відбулося свято «Ой, на Купала вогонь горить», яке проходило в межах програми «Вінниччина - шлях до культури: народна культура на захисті Вітчизни». Вказана програма, яку ініціював та проводить Подільський народний університет Культури, пройшла конкурсний відбір і отримала підтримку Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації. Допомогу у забезпеченні програми свята музичною апаратурою надали композитор та співак Ігор Шуберт, а також Літинський районний будинок культури. Фінансову допомогу у проведенні свята забезпечили приватні підприємці родина Щербичів та Віктор Семененко.

   Безпосередніми ж виконавцями святкової програми стали Подільський народний університет Культури, Микулинецька сільська рада, клуб та бібліотека села. Не залишилась осторонь і Літинська районна бібліотека, яка також є партнером програми.

    У святковий день Івана Купала на імпровізованій сцені біля Микулинецього клубу зазвучали купальські мотиви у виконанні ансамблю пісні Ладодзвін Подільського народного університету Культури (художній керівник Ігор Шуберт).Свято прикрасив і віночок українських народних пісень .Та найбільше хвилювань викликали пісні на вшанування тих микулинчан, що зараз перебувають на сході України, де палає не святковий купальський вогонь, а ворожий, нищівний. Усіх мужніх воїнів, які захищають Україну на східних рубежах вітали піснями, що з’явились завдяки творчому тандему Володимира Гальчака, учасника ансамблю пісні Ладодзвін та композитора - Ігоря Шуберта. У їх піснях безпосередньо описана ситуація на сході країни та побажання якнайшвидшого повернення з перемогою усіх захисників.

   У програмі приймали також участь чоловічий квартет «Дзвін» Подільського народного університету Культури, дует «Розмай» у складі Галини Кузьменко та Ігоря Шуберта. Ігор Миколайович і сам як вокаліст отримував оплески вдячних глядачів – і дорослих, і дітей. Микулинчани також із великою увагою слухали Володимира Гальчака із його власними творами та Тамару Процик, декламатора художнього читання, що прекрасно представляла поезію різних авторів. На завершення майже півторагодинної святкової програми звучали пісні, що уже стали пісенною класикою Літинського району, на слова Олі Зайцевої – поетеси із сусіднього із Микулинцями села Борків, Ігоря Парфенюка із села Дашківці та уславленого земляка, Михайла Стельмаха із села Дяківці , музику до яких написав літинчанин Ігор Шуберт.

   Чи то звучала патріотична тематика чи народна, авторська чи класична, гумор, що був підмічений у житті, чи мудрі притчі, вони однаково тепло сприймались глядачами святкової програми, про що і наголосив у своєму відгуку про проведене свято голова сільської ради села Микулинці Сергій Власенко та завідувач клубу Сергій Свистун. Жителі та гості села щиро дякували та запрошували приїздити частіше. Питаннями подальшої співпраці всерйоз перейнявся сільський голова, а отже цей день буде мати продовження.

    Прес-центр ПНУК


© 2003 - 2015 Подільський народний університет Культури.
WEB-Master: PodilFolkUnivC@ukr.net