Набат Совісті Захист імені та спадщини Реріхів При ПНУК Експрес інформація


Свято на Андріївському узвозі

   27-28 вересня 2014 року у Києві проходив «Перший Київський туристичний фестиваль на Андріївському узвозі». Вперше всі музеї, театри, ресторани Андріївського узвозу спільно презентували свою діяльність, а киянам, численним туристам та гостям міста було запропонована цікава фестивальна програма. Гості фестивалю мали змогу відчути архітектурну, романтичну, літературну, музичну, містичну, гастрономічну та творчу атмосферу, яка наповнювала Андріївський узвіз. Як відомо узвіз це найвідоміша вулиця Києва. Вона старовинна, багатогранна, самобутня і унікальна. Фестиваль проходив за участі команди КиївФест, яка із щирою гостинністю прийняла учасників свята із Літина.

    Представники колективу Подільського народного університету Культури представляли у Києві вироби майстерні народно прикладного мистецтва: ткацтво, вишивку, вироби із соломки та ляльку-мотанку. Наша подільська лялька користувалась великим успіхом. Діти із захватом відгукувались про неї, а батьки цікавились технологією виготовлення. Ткані вироби із Літина привернули увагу не тільки звичайних відвідувачів та працівників художніх салонів, але й мистецтвознавців, які із захопленням дякували за давнє відроджене ремесло. Жінки та дівчата із задоволенням приміряли запаски. Не оминули своєю увагою гості фестивалю і зразки подільської вишивки та вироби із соломки. А наймолодша учасниця делегації із Літина Зореслава Солиджук прийняла участь у акції Миру, прикрашаючи скульптуру білих голубів малюнками на добро, щастя і мир в Україні.

    А скільки було колоритних зустрічей із земляками та майстрами! Андріївський узвіз – це дійсно незвичайна вулиця. Місце, яке займали літинчани знаходилось біля Замку Річарда – пам’ятника архітектури, найцікавішої споруди вулиці. В будинку жило чимало цікавих видатних особистостей. Під час війни саме у цьому будинку працювала явочна квартира київського підпілля, яка єдина не була розкрита. Будинок зберігає в собі багато таємниць та ще чекає свого дослідника. А Андріївський узвіз чекає нових фестивалів та нових свят!

 

 

 

 

    Прес-центр Подільського народного університету Культури


© 2003 - 2014 Подільський народний університет Культури.
WEB-Master: PodilFolkUnivC@ukr.net