Набат Совісті Захист імені та спадщини Реріхів Про ПНУК Експрес інформація
Украденные полотна Рерихов
Письмо Президенту России В В Путину
Письмо в Министерство культуры РФ
Прес-конференція

Міжнародна Рада Реріхівських організацій
Подільський народний університет Культури
Міжнародна культурна акція
"Набат Совісті"


   Подільський народний університет Культури спільно з представниками культурної і наукової громадськості Вінниччини проводить 16 серпня 2000 року об 11 год. в орендованому приміщенні ПНУК (відділ статистики) прес-конференцію в рамках міжнародної культурної акції на підтримку справедливих вимог Міжнародного Центру Реріхів про передачу йому колекції з 288 картин С.М. та М.К. Реріхів, які незаконно були захоплені Державним музеєм Сходу та виконання Постанови "Всеукраїнської конференції реріхівських організацій, які співпрацюють з МЦР, "Набат Совісті" в Україні за підсумками 3-го етапу міжнародної акції "Набат Совісті" на захист 288 картин М.К. та С.М. Реріхів і спадщини М.К. Реріха в Україні" (Київ, 27 липня 2000 р.).

   Просимо направити кореспондента для висвітлення цієї акції.

В програмі акції:


 • Прес-конференція для засобів масової інформації (11.00 - 13.00)
 • Виступ-обгрунтування колективу Подільського народного університету Культури у необхідності широкої підтримки міжнародної культурної акції "Набат Совісті" для Вінниччини.
 • Виступи діячів науки, культури та громадськості.
 • Збір підписів на підтримку міжнародної акції "Набат Совісті"

 •    31 серпня 2001 р.
     газета "Літинський вісник"

     Міжнародна культурна акція "Набат Совісті"

     16 серпня, в приміщенні Подільського народного університету Культури відбулося відкриття художньої пересувної виставки репродукцій картин всесвітньо відомого художника М.К. Реріха із циклу "Господом твоїм". Виставка була підготовлена молодіжною групою Подільського культурно-просвітницького Центру ім. М.К. Реріха із міста Хмельницького і проходить в рамках Міжнародної культурної акції "Набат Совісті", організованої на підтримку справедливих вимог Міжнародного Центру Реріхів про передачу йому колекції з 288 картин С.М. та М.К. Реріхів, які незаконно були захоплені Державним музеєм Сходу Після відкриття виставки відбулася прес-конференція для засобів масової інформації.

  Прес конференція фото1

     Голова Ради народного університету Н. Щепілова звернулась до присутніх з інформацією про необхідність широкої підтримки міжнародної культурної акції "Набат Совісті" для Вінниччини. Допомагаючи Міжнародному Центру Реріхів у його справедливій боротьбі за повернення колекції з 288 картин С.М. та М.К. Реріхів, згідно їх заповіту, саме міжнародній громадській організації, а не Міністерству культури Росії, ми допомагаємо в першу чергу самі собі. Бо тісні зв'язки Подільського народного університету Культури з Міжнародним Центром Реріхів плідні і взаємокорисні. Щороку вчителі і бібліотекарі Літина беруть участь у міжнародних культурно-наукових конференціях, у міжнародному педагогічному семінарі "Людина на порозі Нової Епохи" під керівництвом Ш.Амонашвілі, беруть участь у роботі міжнародної бібліотечної Ради, отримують нові книги, журнали, відеоматеріали. Встановлено творчі наукові та культурні зв'язки із багатьма країнами світу. Завдяки тісній співпраці ось уже другий раз у Літині експонуються пересувні художні виставки із м. Хмельницького підготовлені молодіжною групою Подільського культурно-просвітницького Центру ім. М.К. Реріха, які широко знайомлять населення Літинщини з великими заповітами всесвітньо відомого художника М.К. Реріха - нести у світ до людей Мир, Любов, Красу і Знання.

  Прес конференція фото2

     Вчителька Селищенської школи, керівник факультету Героїки Духу О. Баніт, відкриваючи виставку, представляючи картини художника наголосила на тому, що живопис Реріха - це мистецтво символу. В розумінні художника вся природа одухотворена і наповнена явищами вищого порядку. В глибині кожного твору художника завжди відчувається духовне хвилювання думки, світ Високий, невидимі сили якого опромінюють життя людей, нагадуючи їм про справжні цінності, про боротьбу Добра і зла, про утвердження Краси, про необхідність її захисту у нашому житті.

     Учителька Селищенської школи Л. Махнова, яка ось уже 2-й рік є слухачем ПНУК, розповіла як практично в щоденній роботі через своє серце і свідомість вчитель "повинен сіяти ці золоті зерна". Тільки тоді, коли вчитель сам захоплений процесом відкриття нового в своєму житті - тільки тоді він може захопити цим учнів і вони зовсім іншими очима дивитимуться на світ.

     У них буде своя внутрішня сила, протистояти усім бідам і проблемам, які їх оточують. Більше того, вони стануть справжніми творцями свого життя і життя своєї країни, яка так потребує сьогодні мислячих, творчих, неординарних особистостей, справжніх людей. А справжньою людина стає тільки тоді, коли наповнить своє серце і розум справжнім і зуміє це справжнє захистити в своєму житті і в житті країни.

     Прес-центр Подільського народного університету Культури

     6 жовтня 2000 р.
     газета "Подолія"

     "Набат Совісті"

  Прес конференція фото2

     ...Голова обласної Спілки журналістів Володимир Лисенко ще раз нагадав присутнім, що демократії без культури бути не може. Всі реформи, які здійснюються в країні, мають здійснювтись в ім'я Культури. А заступник голови Літинської селищної ради В. Мельник запевнив, що селищна рада і надалі надаватиме всю можливу допомогу Подільському народному університету Культури, єдиному в Україні центру самоосвіти та вдосконалення для всіх категорій населення, діяльність якого утверджує справжню Культуру в нашому житті


  Микола Якобчук
  З матеріалів прес-центру ПНУК
  (Літин)

        
  © 2003 Подільський народний університет Культури.
  WEB-Master: sdudnik@ukr.net