Набат Совісті Захист імені та спадщини Реріхів Про ПНУК Експрес інформація

Народний університет приймав участь у фестивалі.

   Одним із наймальовничіших куточків Вінниччини по праву можна назвати село Печера, Тульчинського району. Ще у студентські роки, пам’ятаю, як відбулась захоплююча поїздка на масовку зйомок художнього фільму і вона проходила не де-небудь, а саме у Печері. Знову ж таки, не випадково в цьому місці представниками славетної родини Потоцьких – Костянтина та Яніни Потоцьких було споруджено палац, розбитий гарний парк, викладено чудову доріжку до річки з кам’яними лавочками та сходами. Хоч багато споруд не функціонують або переобладнані та реконструйовані, все ж можна відчути подих історії нашого краю.

    Спокійне журчання річки, якою природа, як мудрий архітектор, розкидала величезні валуни, заокругливши водою їхні грані. Навколишнє буйство зелені, дерев, немов би своєрідний парк оточує річку, що дозволяє на повні груди дихати чистим свіжим повітрям. Поблизу височіють скелясті пагорби, які чимось нагадують Літинські «скали». Широка смуга правого берега, вкрита низькою травою, з де-не-де розкиданими поблизу річки валунами, – гарне, затишне місце якнайкраще сприяє тому, аби сюди приїздили люди, аби творчий імпульс самої природи, який пройшов через руки майстрів і закарбувався у вишивці, ткацтві, гончарстві, різьбленні по дереву, в обереговій творчості – ляльці-мотанці, та багатьох інших видах народно-прикладного мистецтва милував око і радував душі чисельних відвідувачів.

    На запрошення організаторів фольк-рок фестивалю молодіжної музики «Млиноманія-2011» до Печери приїхали представники колективу Подільського народного університету Культури. Були представлені чудові майстер-класи по ткацтву – майстер О.С.Солиджук, по виготовленню ляльки-мотанки - майстер Л.М.Томляк, по вишивці – майстри Л.М.Голова та Р.І.Яськова. Майстер-клас із художньої кераміки В.Вижги не відбувся у зв’язку із сімейними обставинами майстра, але була представлена колекція робіт із полімерної глини. Також проходили виставки вишитих чоловічих і жіночих сорочок і костюмів, тканих пальто, палантинів, сумочок, костюмів, файничок, дружний ряд ляльок-мотанок радував малечу, виставочка плетених гачком речей від Т.Є.Процик вдало доповнювала загальну композицію. Окрім згаданого були представлені інформаційні матеріали про Подільський народний університет Культури у вигляді альбомів із фотоісторії організації.

    Фестиваль «Млиноманія» започатковувався поблизу напівзруйнованого Сокілецького млина. В цьому році млин не увійшов у зазначену територію фестивалю, хоча і знаходився недалеко. Таким чином, ті хто був вперше на фестивалі і не мав доступу до інтернету та додаткових інформаційних матеріалів не міг збагнути і поєднати назву із тією очевидністю, в яку потрапив.

    Кожен відвідувач фестивалю міг побувати на чудових майстер-класах, поцікавитись представленими виробами, міг дещо й скуштувати (хоч ціни рвались до столичних) і послухати автентичну чи рок музику, здригнутись коли гучно бахкала гармата у козаків (бодай вона була краще десь поодаль), перевірити належний рівень організації життєзабезпечення фестивалю. Справді, робота була проведена значна, за що велика вдячність організаторам за докладені зусилля. Добродушні місцеві жителі, що прийшли побачитися та поспілкуватися з учасниками фестивалю, створювали своєрідний етнічний затишок.

    Відведена площа дозволяла широко розташуватися і нікого не тіснити, атмосфера була досить демократична, вільна, - лише, можливо, якась головна ідея, що об’єднувала б в єдине гармонійне ціле, погано проглядалась. Можливо, вона була десь зовсім близько, поряд – як і Сокілецький млин.

    Сергій Дудник
Керівник прес-центру
Подільського народного
університету Культури© 2003 - 2011 Подільський народний університет Культури.
WEB-Master: PodilFolkUnivC@ukr.net