Набат Совісті Захист імені та спадщини Реріхів Про ПНУК Експрес інформація

“Млиноманія” в Печері.

   Літо цього року подарувало всім багато тепла і не лише сонячного. Щирим воно було і на різноманітні свята. Охочих відвідати цікавинки нашої області, познайомитись із творчими людьми, навчитись чогось нового виявилось чимало.

   Ранньої години, 5 серпня, коли згасли майже всі зорі, тільки Венера та Юпітер на Сході залишались яскраво видимі, в Подільський народний університет Культури сходились люди, щоб вирушити на фестиваль “Млиноманія 2012”, що проходив у с. Печера Тульчинського району Вінницької обл. Фестивальна долина зустріла своїх нових учасників омитою після вчорашньої бурі землею та сильно обмілілою річкою, що ще більше оголила спини розкиданих по ній валунів.

   На запрошення Володимира Воловодюка, отамана Вінницького козацького полку ім. І.Богуна, організатора свята, майстри народного університету дали можливість навчитись творити власними руками красиві і корисні речі, які ще вміли виготовляти наші предки.

   Родзинкою фестивалю став ткацький верстат, на якому майстер художнього ткацтва Світлана Стефанюк навчала ткати чималу кількість дітей, молоді та дорослих. З самого ранку і до вечора малеча навчалась мотати ляльки-мотанки з легкої руки Людмили Томляк, яка знає особливості виготовлення та оберегові функції народної іграшки.

   Невід'ємною частиною таких виставок є вишивка, яка була представлена роботами майстринь художньої вишивки ПНУК Людмили Голови, Раїси Яськової, Людмили Томляк.

   У червні 2012 р. за ініціативи народного університет розпочала свою роботу програма “Вінниччина — шлях до Культури” за підтримки Управління з питань внутрішньої політики та зв'язків із громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації. В рамках програми безкоштовно працюють мастер-класи по вишивці, ткацтву, ліпленню з глини, в'язанню, витинанці, мотанці, художньому розпису по склу та тканині, рисунку та живопису, школі моделей, плетенню із соломки та ін. Програма працюватиме до грудня 2012 року. Але вже є перші результати.

   Борис Москаленко, майстер по плетенню із соломки, навчив чимало дітей та дорослих цьому мистецтву. Тішить той факт, що найздібніші з них саме на “Млиноманії” мали нагоду передати іншим здобуті знання та вміння. Тамара Строзюк та Любов Тишкевич не лише сплели собі капелюхи, а навчали цьому інших.

   Відбулось чимало цікавих зустрічей. Люди не тільки пропонували співпрацювати, вони пропонували в дарунок старовинну вишивку, тканні рушники та ткацькі верстати, за що колектив народного університету їм щиро вдячний. Саме за підтримки таких людей ентузіастів можливий розвиток.

   Дуже вдалим виявилось місце проведення фестивалю. Казкова природа з її різноманіттям поєднувала в собі ліси, гірську місцину, рівнину та річкові потоки. Вона ніби запрошує кожного, хто хоч раз там побував, завітати ще раз.

   Колектив народного університету щиро вдячний депутату Вінницької обласної ради Івану Мельничуку та всім учасникам поїздки за фінансову підтримку, завдяки якій подорож відбулась.

    Лариса Дудник
заступник голови Ради
Подільського народного
університету Культури© 2003 - 2011 Подільський народний університет Культури.
WEB-Master: PodilFolkUnivC@ukr.net