Захист імені та спадщини Реріхів При ПНУК

    Благодатна наша земле, яка ти щедра своїми дарами золотої осінньої пори. Медодайні твої луки й сади рояться бджолами та пахнуть медом. А ми, вдихаючи медвяний дух, живемо, творимо красу і працюємо на славу та добробут рідної землі, адже Україна входить до п’ятірки світових лідерів бджільництва, а в Європі посідає перше місце за щорічним видобутком меду – більш ніж 120 тисяч тонн на рік. У цій галузі працює понад 400 тисяч бджолярів, а кількість бджолосімей сягає 3,7 мільйона. Чимало бджолярів працює і у нашому районі, додаючи своєю працею усім нам енергії, здоров’я та краси своїми медами - липовим, гречаним, акацієвим, майським, лісовим, соняшниковим та медами із різних трав.

    І край наш медовий привітав цьогоріч у Києві 43-й Міжнародний конгрес Апімондії – Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій, що об’єднує всіх найкращих фахівців, науковців, підприємців та громадських діячів цієї галузі.43-й Міжнародний конгрес Апімондії пройшов під іменем Петра Прокоповича(1775-1850) – видатного українського вченого - бджоляра, дослідника, поліглота, освітянина, благодійника, пасічника та винахідника рамкового вулика. Прокопович – автор понад 60 статей, людина із надзвичайним хистом до природничих наук, засновник у с. Митченки на Чернігівщині першої школи бджільництва, яка фактично існувала з 1 листопада 1826 року і була на той час єдина у світі школа бджільництва.

    Штаб-квартира Апімондії знаходиться у Римі. Очолює організацію Президент Жиль Ратія. Наразі нараховується 115 асоціативних її членів. Кожні два роки, починаючи із 1897 року, Апімондія проводить у різних країнах свої конгреси, що є найвизначнішими подіями у світовому бджільництві. Із 2007 року Всеукраїнська громадська організація «Братство бджолярів України», створена 2005 року, представляє вітчизняне бджільництво у якості повноправного члена асоціації.

    На 40-му Конгресі у Мельбурні (Австралія) українська делегація здобула 8 нагород: 4золоті і 4 бронзові медалі. Український мед з білої акації відтоді носить офіційний титул «Кращого меду світу».41-й Конгрес став доленосним для України, оскільки наш гречаний мед завоював титул «Кращого меду світу», а Київ став господарем 43-го бджільницького форуму,хоч суперниками Києва були Софія, Будапешт, Стамбул, Гренада та Верона.

    Офіційно 43-й Конгрес відкрила у Києві Президент 43-го Міжнародного конгресу Апімондії Тетяна Васильківська 29 вересня у Міжнародному виставковому центрі у конференц-залі П.Прокоповича учасників Конгресу вітали Президент Апімондії Жиль Ратія, представники Міністерства аграрної політики України та Київської міської влади.

    Окрасою урочистого відкриття стали Народний ансамбль танцю ім. Павла Вірського, зачарувавши усіх присутніх вражаючою красою національного танцю, та Ніна Матвієнко, чарівний спів якої заполонив «Квіткою» усі куточки виставкового центру.

    Близько 1200 вчених з усього світу, серед яких 50 з України, представили свої доповіді. Учасниками Конгресу стали представники 132-х країн світу. 200 компаній, які працюють у галузі бджільництва, представили свою продукцію з фасування продуктів бджільництва, обладнання, реманент, ветеринарні препарати та різноманітну допоміжну продукцію на Міжнародній бджільницькій виставці АпіЕкспо 2013. Конгрес та виставку відвідали близько 10 тисяч учасників з усього світу. Спільним Протоколом Конгресу офіційно визнано бджолу медоносну (Apis Mellifera) видом, що знаходиться під загрозою зникнення.

Apimondia 2013

    У межах соціальної програми Конгресу працювала Галерея сучасного мистецтва, де українські майстри представили найкращі зразки сучасної народної творчості. Свою роботу в усій її багатогранності показали для світової бджільницької громадськості і представники колективу Подільського народного університету Культури із Літина у складі Наталії Щепілової, Сергія Дудника, Тамари Строзюк, Ольги Солиджук та Людмили Томляк, відгукнувшись на запрошення працівників Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Ірини Савчук, Віктора Косаківського та Наталії Шпак-Косаківської ,творчі роботи яких також були представлені на Конгресі. Для гостей Конгресу була розгорнута виставка робіт майстрів Вінниччини та майстерні народно-прикладного мистецтва Подільського народного університету Культури, а саме: ткані вироби, вишивка, солом'яні капелюхи, прикраси із бісеру, фігурки з глини та писанки. У рамках програми «Вінниччина – шлях до Культури», майстрами нароlдного університету проведені майстер-класи по писанкарству, ткацтву та плетенню із соломки для гостей із Польщі, Казахстану, Японії, Китаю, Індії, Колумбії, Англії та багатьох інших країн світу.

Apimondia 2013

    В межах курсів народного університету «Культура землеробства», який має великий розділ по бджільництву та курсу «Здоровий спосіб життя» представники колективу народного університету знайомились із особливостями проведення апітерапії. Адже здавна відомо, що бджола позитивно впливає на людину своєю енергетикою. Особливо ефективним є відпочинок та оздоровлення на вуликах-лежаках у бджолиному будиночку. Унікальні конструкції бджолиних будиночків дозволяють відновити здоров’я людини, гармонізують її психоемоційний стан, зміцнюють імунітет, сприяють самовідновленню організму, бадьорості та легкості. Було б дуже добре, якби у наших пасічників у кожного на своїй ділянці був такий чудо-будиночок. У багатьох людей відпала б необхідність ходити до аптеки та лікарні, адже у природі є все необхідне для здоров’я людини. А в Подільському народному університеті Культури є вся необхідна інформація, якою ми завжди раді ділитись із усіма, хто її потребує.

Apimondia 2013

   Людмила Томляк

   Наталія Щепілова

© 2003 - 2014 Подільський народний університет Культури.
WEB-Master: PodilFolkUnivC@ukr.net